/ październik 10, 2016/ Aktualności

Trzeci weekend września to wyjątkowy czas dla każdego ekologa. W tych dniach od wielu lat odbywa się Ogólnopolska Akcja „Sprzątanie Świata”. W tym roku hasło kampanii brzmiało Drugie życie odpadów”. Jak co roku uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do akcji. Wyruszyli do pobliskich lasów, spacerowali poboczami ścieżek oraz dróg i z zapałem porządkowali zaśmiecone  tereny. Niestety, z przykrością należy stwierdzić, że było co zbierać i segregować. Świadczy to o tym, że naszą świadomość ekologiczną musimy cały czas pogłębiać. Pomimo trudów  w terenie były to udane lekcje ekologii i wychowania,  które uwrażliwiły dzieci i młodzież na piękno otaczającej przyrody i uświadomiły potrzebę dbałości o środowisko naturalne.

 

W celu zapewnienia „drugiego życia odpadom” został ogłoszony konkurs dla uczniów naszej szkoły pod hasłem „Ze starego – coś nowego” polegający na wykonaniu z surowców wtórnych praktycznego i estetycznego przedmiotu, który może  się nam jeszcze przydać. Zachęcamy wszystkich uczniów do zabawy, czekamy na wasze pomysły i prace konkursowe!

Kolejną inicjatywą rozpoczętą w naszej szkole jest zbiórka makulatury, baterii i plastików. Odbywa się ona w ramach Gminnego Konkursu Ekologicznego. Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do przejrzenia swoich strychów, garaży czy piwnic. Może tam właśnie znajdują się  surowce wtórne, które nie zostały jeszcze uprzątnięte. Warto je przynieść do szkoły!