/ wrzesień 27, 2016/ Aktualności

Jak fajnie być przedszkolakiem… to wiedzą już starsze dzieci, no i oczywiście dorośli. Przecież świat jest wtedy kolorowy, pełen zabaw, uśmiechów i radości.

Dnia 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W naszych oddziałach przedszkolnych ten dzień był wyjątkowy, a niespodziankę przedszkolakom zrobili uczniowie klasy VI.  

W obydwu oddziałach zaprezentowali „Czytanie na ekranie” wiersza Jana Brzechwy pt. „Ptasie radio”, były wspólne prezentacje piosenek przedszkolnych, prezenty książkowe, malowanki tematyczne i małe „conieco”. Było wesoło i kolorowo. Uczniowie klasy VI aktywnie włączyli się w organizację spotkania, przyczyniając się też do promocji czytania i czytelnictwa. To ważne, aby maluszkom przybliżać piękny literacki świat i przy tym bardzo pomocni okazali się starsi uczniowie, na których z powodzeniem można się wzorować. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.