/ luty 28, 2016/ Aktualności

               W naszej szkole już po raz 22 odbyła się uroczystość środowiskowa zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Współorganizatorem uroczystości było Publiczne Gimnazjum prowadzone przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Oświatowych i Gospodarczych w Dąbrowicy.

Dzień Babci i Dziadzia to najpiękniejsze dni w roku. Ponadto jestto coroczne święto dąbrowickich seniorów, które słynie z miłej atmosfery, pięknych występów wnucząt i wspaniałej zabawy. Nic dziwnego, że od wielu lat gromadzi ono rzesze babć i dziadków nie tylko z naszej miejscowości.

Msza św. w intencji Seniorów celebrowana przez ks. proboszcza Stanisława Srokę była wstępem do tej jakże wyjątkowej uroczystości. Dalsza część odbyła się w budynku szkolnym, do którego licznie przybyli – zaproszeni przez wnuczęta – babcie i dziadkowie. 

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Szkoły Podstawowej Małgorzata Leja, która witała przybyłych gości i w imieniu uczniów i nauczycieli złożyła wszystkim Seniorom najserdeczniejsze życzenia. Następnie głos zabrali dyrektor Publicznego Gimnazjum Lucyna Pietrycha oraz wójt Gminy Kuryłówka Tadeusz Halesiak, którzy nie szczędzili miłych słów dla zgromadzonych gości, życząc im tradycyjnie  zdrowia i 100 lat życia. Miłym i wzruszającym akcentem spotkania był Jubileusz 50 rocznicy zawarcia związku małżenskiego przez Państwo Teresę i Józefa Narogów z Kolonii Polskiej; były więc wyjątkowe życzenia i serdeczne gratulacje dla Szanownych Jubilatów.

Potem na scenę wkroczyły wnuczęta. Wspaniałymi konferansjerami byli Julia Darnia i Hubert Kycia uczniowie Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy, którzy w ciekawy sposób zapowiadali występy kolejnych uczestników.

Na początku były to przedszkolaki, które przepięknie recytowały wierszyki i wesoło śpiewały piosenki. Potem przed Seniorami wystąpili starsi uczniowie, którzy w humorystycznych wierszach, piosenkach i skeczach wychwalali zalety babć i dziadków.

W trakcie uroczystościdostojni gości z zapartym tchem podziwialiprzedstawienie jasełkowe, które w tym roku poprzedzone zostało kolędami oraz układem choreograficznym w wykonaniu uczniów klasy I.Wspaniałe stroje, ciekawa scenografia i fantastyczna gra aktorów niezwykle podobały się zgromadzonej publiczności.Występy aktorów przeplatały sięz kolędami śpiewanymi przez chórzystki przy akompaniamencie gitarowym pana Bogumiła Łyko.

Zwieńczeniem części artystycznej było tradycyjne odśpiewanie 100 LAT. Później nadszedł czas na indywidualne życzenia, prezenty i uściski od wnucząt. Zadowoleni, wzruszeni i bardzo szczęśliwi goście z przyjemnością spróbowali smakołyków przygotowanych przez rodziców naszych uczniów.

Następnie na estradzie zaprezentowała się orkiestra dęta z GOK w Kuryłówce pod batutą pana Marka Burdy. Był to niezwykły koncert, który oczarował licznie zgromadzoną publiczność nagradzającą gromkimi brawami każdy występ. 

Ostatnim punktem programu była biesiada przy dźwiękach ludowej muzyki zespołu „Jagoda” z Dąbrowicy i„Kalina” z Kolonii Polskiej.

Oprawę artystyczną przygotowali nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy, a oprawą akustyczną zajął się profesjonalnie pan Marek Latawiec – instruktor GOK w Kuryłówce.

Jak zawsze nieocenionym wsparciem w organizacji uroczystości było niezawodne grono „Przyjaciół szkoły”, do których należą pani Alicja Kycia dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pan Leszek Połeć dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, pan Marek Latawiec kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Kolonii Polskiej, rodzice i prywatni darczyńcy. Za wszystkie przejawy życzliwości i pomoc organizacyjną społecznośc szkolna składa serdeczne podziękowania.