/ grudzień 22, 2015/ Aktualności

Stare przedmioty mają duszę, związane są ze wspomnieniami, czarują oryginalnością…

  Przed świetami odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie literackim ph. Historia torebki babci Anieli. Inspiracją do zorganizowania przedsięwzięcia stała się niewielka, czarna torebka; pamiątka rodzinna Piotra ucznia klasy VI naszej szkoły. Torebka babci Anieli jest wyjątkowa … bo i sama babcia była osobą niezwykłą, urodziła się w 1923 roku i dzisiaj miałaby 92 lata. Torebka – jak inne… czarna z metalowym zamknięciem, jednak… babcia Aniela swoją torebkę traktowała wyjątkowo, bo miała dla niej sentymentalną wartość. Skąd się pojawiła u babci? Jaka była jej zawartość? Dlaczego była tak ważna?

Uczestnicy konkursu puścili wodze fantazji, wymyślili i opisali przygody, wydarzenia i historie, których bohaterką jest babcia Aniela i jej torebka. Celem konkursu było inspirowanie uczniów do aktywności twórczej, popularyzowanie twórczości literackiej, rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania prozą i poezją, a także rozwijanie wrażliwości i wyobraźni twórczej.

Prace oceniano pod względem:

–        zgodności z tematyką

–        samodzielności i oryginalności ujęcia tematu

–        twórczego charakteru utworu

–        poprawności stylistycznej i językowej

–        poziomu literackiego.

 Na konkurs wpłynęło 16 prac. Jury w składzie: Halina Kycia, Jadwiga Stopyra i Małgorzata Leja wyłoniło laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych.

 Klasy I – III – kategoria opowiadanie

Maciej Dynowiec – kl. III

 Klasy IV – VI – kategoria wiersz

Piotr Karaś – kl. VI

Monika Zwolińska – kl. V

 Klasy I – III – kategoria opowiadanie

Małgorzata Gajewska – kl. V

Adrian Łazarowicz – kl. V

Kinga Brzyska – kl. VI.             

Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni w konkursie.

Organizatorkami konkursu były Małgorzata Leja – nauczycielka w bibliotece szkolnej i Jadwiga Stopyra – opiekunka Samorządu Uczniowskiego.