/ listopad 24, 2015/ Aktualności

16 listopada 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kuryłówce odbyły się eliminacje gminne Konkursu LITERATURA I DZIECI ph. Podróże małe i duże. Konkurs został podzielony na dwie kategorie i dwie grupy wiekowe. W młodszej grupie wiekowej w kategorii piosenka szkołę reprezentowała Zuzanna Socha z klasy I, zaś w kategorii recytacja: Maja Darnia z klasy II oraz Izabela Kycia z klasy I. W starszej grupie wiekowej zaprezentowali się recytatorzy w składzie: Monika Hajdasz z klasy V oraz Mikołaj Kusy z klasy VI.

Jury w składzie: Aleksandra Janicka, Karolina Niemczyk i Wiesława Zagaja miało za zadanie wyłonić laureatów, którzy będą reprezentować Gminę Kuryłówka podczas eliminacji rejonowych w Grodzisku Dolnym. Po podsumowaniu okazało się, że recytacja naszych uczniów spotkała się z uznaniem Jury, gdyż trzy osoby zdobyły tytuł laureata:

 

Izabela Kycia, która zaprezentowała wiersz Doroty Gellner pt. Szły raz myszy, Monika Hajdasz, która interpretowała utwór Ludwika Jerzego Kerna Nosorożce w dorożce oraz Mikołaj Kusy, który wygłosił wiersz pt. Chłopczyk śród drogi Stanisława Jachowiaka. Do eliminacji rejonowych awansował również Karol Błoński w kategorii piosenka, który nie brał udziału w elinminacjach gminnych, ponieważ nie miał konkurencji z innych szkół położonych na terenie naszej gminy.

20 listopada 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gropdzisku Dolnym odbyły się rejonowe eliminacje Konkursu LITERATURA I DZIECI ph. Podróże małe i duże. Przedmiotem konkursu była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z podróżowaniem po świecie (realnym i tym w wyobraźni). W konkursie uczestniczyli najlepsi uczniowie z powiatu leżajskiego i łańcuckiego. Wykonawcy oceniani byli w dwóch grupach wiekowych: grupa młodsza – klasy I – III i grupa starsza – klasy IV – VI oraz w dwóch kategoriach – recytacja i piosenka.

Naszą szklołę reprezentowali uczniowie w składzie: Mikołaj Kusy oraz Monika Hajdasz (starsza grupa wiekowa – kategoria recytacja) oraz Karol Błoński (starsza grupa – wiekowa kategoria piosenka). Młodszą grupę wiekową w kategorii recytacja reprezentowała Izabela Kycia z klasy I. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się najpiękniej jak potrafili, prezentując niezwykle wysoki poziom artystyczny.

Jury przyznało wyróżnienia Monice Hajdasz i Karolowi Błońskiemu, natomiast Izabela Kycia została laureatką I miejsca i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  i życzymy dalszych sukcesów.