/ listopad 16, 2015/ Aktualności

Inicjatorami naszej szkolnej akcji „Jesteśmy z Francją” byli uczniowie klasy VI i to oni rozpoczęli działanie, które kontynuowali młodsi. W ten sposób nasi uczniowie z dziecięcym przejęciem, wyrażali solidarność z ofiarami tragicznego wydarzenia w stolicy Francji – Paryżu. Trudno młodym ludziom ogarnąć, to co się zdarzyło.

Były więc rozmowy na temat położenia Francji w Europie, jej sąsiadów, poszukiwania informacji na temat Francji i jej symboli narodowych. W trakcie słuchania francuskiego hymnu – Marsylianki, chwilą zadumy wyrażaliśmy naszą wspólnotę z Francuzami. Piękne i odpowiedzialne postawy naszych uczniów  wyrażane były bardzo emocjonalnie. Dzieci mówiły, jak konieczna jest zgoda między ludźmi i pokój na świecie. To ważna lekcja współczesnej historii.