/ listopad 6, 2015/ Aktualności

O tym, jak różnorodny i fascynujący jest świat ptaków przekonali się uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ekologiczno-czytelniczym przedsięwzięciu „Obserwator przyrody”. Poznawali ptaki poprzez lekturę, wspólne czytanie opowiadań i wierszy, obserwacje podczas lekcji terenowych. Chętni uczniowie mieli możliwość wykazać się także swoimi uzdolnieniami artystycznymi, biorąc udział w konkursie „Mój ulubiony ptak”. Dzięki ich zaangażowaniu w holu naszej szkoły zagościły sójki, dudki, dzięcioły, bociany, sowy a nawet papugi.

Te małe „dzieła sztuki” wykonane zostały z przeróżnych materiałów: plasteliny, drewna, styropianu, masy solnej, tkanin, ciasta. Laureaci i uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymali w ramach nagród albumy o ptakach, które, mamy nadzieję, zachęcą ich do dalszej obserwacji tych pięknych zwierząt i zgłębiania tajników ornitologii. Na uwagę zasługuje również to, że nasi uczniowie nie tylko chętnie czytają o ekologii, ale podejmują liczne inicjatywy w tym zakresie. Przykładem takich działań jest udział w akcji Sprzątanie Świata 2015 odbywającej się w tym roku pod hasłem „Wyprawa, poprawa…” Przedszkolaki wyszły porządkować i poprawiać świat wokół szkoły. Starsi uczniowie wyruszyli wydłuż dróg, nad rzekę, do lasu…Niestety, jak co roku, wróciliśmy z pełnymi workami śmieci. Mamy nadzieję, że nasza edukacja ekologiczna przyniesie taki skutek, że kiedyś przyniesiemy worki puste, a łąki i lasy będą czyste.