/ wrzesień 4, 2014/ Aktualności

Dnia 5 września Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” organizowała dla uczniów i rodziców wspólne głośne czytanie powieści Henryka Sienkiewicza. Narodowe Czytanie w Dąbrowicy rozpoczęło się od odczytania przesłania prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zachęcającego do uczestnictwa w akcji. Kolejnym punktem programu było głośne czytanie dzieł noblisty przez uczniów klasy V i VI, pracowników szkoły i nauczycieli. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa książek Henryka Sienkiewicza przygotowana przez nauczyciela – bibliotekarza, zaś jedną z atrakcji był konkurs wiedzy pod hasłem: „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”. Imprezę zakończyło podsumowanie konkursu.

 

 ***

Była to trzecia edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Do wspólnej, głośnej lektury – w tym roku dzieł Henryka Sienkiewicza – zapraszał inicjator akcji, Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

 ***

Specjalnie na tę okazję Kancelaria Prezydenta RP przygotowała i podarowała organizatorom akcji (m.in. naszej szkole) okolicznościowy stempel, którym będziemy stemplować nagrody książkowe dla zwycięzców konkursu oraz książki przyniesione przez uczniów i mieszkańców naszej miejscowości.