/ lipiec 13, 2014/ Punkt przedszkolny

Nasi najmłodsi uwielbiają śpiew i taniec. Znają wiele piosenek, których nauczyły się w przedszkolu. Nie dziwi więc fakt, że chętnie wzięły udział w Konkursie piosenki przedszkolnej. Najodważniejsi zaprezentowali się przed jurorami: Mateusz Tokarz, Kamila Leniart, Wiktoria Leniart, Agata Gorzelnik, Magdalena Goch i Jakub Stasiowski.

Jurorzy mieli trudne zadanie, ponieważ uczestnicy konkursu znakomicie zaśpiewali swoje piosenki. Oceniający postanowili więc nagrodzić wszystkie dzieci wspaniałymi nagrodami i dyplomami.

Gościem honorowym muzycznego spotkania w przedszkolu był Pan Henryk Piskor – mieszkaniec Dąbrowicy, członek zespołu ludowego, który zaprezentował dzieciom swoje umiejętności gry na skrzypcach.

Zielone Żabki oczarowane grą na tym pięknym instrumencie w skupieniu słuchały ludowych melodii. Atrakcją dnia była również gra na flecie poprzecznym w wykonaniu starszej koleżanki z gimnazjum – Kasi Miś. Dziewczynka zagrała znane dzieciom melodie np. Wlazł kotek na płotek, Krasnoludki. A na koniec muzycznego spotkania uwielbiany przez dzieci Pan Janusz Pęcak zagrał na harmonijce ustnej. Co to był za dzień?! Oby więcej takich miłych muzycznych chwil w przedszkolu, bo one dają radość poznawczą, ubogacają wewnętrznie, wpływając na rozwój słuchu muzycznego i poczucia rytmu.