/ lipiec 13, 2014/ Punkt przedszkolny

24 czerwca przedszkolaki z grupy Zielonych Żabek wyruszyły w podróż do Kresowej Osady w Baszni Dolnej. Pogoda tego dnia była wyjątkowo udana, toteż maluchy wspaniale bawiły się na wycieczce edukacyjno – poznawczej.

Dzieci miały okazję zobaczyć Galerię Lokalnej Historii, gdzie podziwiały ciekawe eksponaty, słuchały opowieści pani przewodnik oraz zakładały stroje w multimedialnej przebieralni. Zielone Żabki zwiedziły także pracownię kowala, garncarza i szklarza. Wiele radości sprawiło dzieciom trzymanie w ręku kawałka gliny, czy też wykucie na blaszce swojego imienia. To było wspaniałe doświadczenie dla najmłodszych, ponieważ dzisiaj prawdziwą kuźnię można zobaczyć już tylko w telewizji…

Jedną z wielu atrakcji była z pewnością wizyta w zoo, gdzie mieszkały zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego. Wrażenie na dzieciach zrobiły urocze kózki, owieczki i kucyk. Przedszkolaki chętnie podchodziły do zwierzątek, a te w ogóle się ich nie bały. Przerwą w zwiedzaniu Kresowej Osady był smaczny obiad w szlacheckim dworze. Pyszne pierogi dodały dzieciom sił do szaleństw na placu zabaw.

Na koniec przedszkolaki podziękowały przewodnikom za wspaniałą wycieczkę i z mnóstwem pamiątek powróciły do Dąbrowicy. Dzieci poznały wytwory kultury i atrakcje regionu, co ubogaca poznawczo i wpływa na rozwój dziecięcej wiedzy o otaczającym świecie. Ten edukacyjny wyjazd, będący wspaniałym uzupełnieniem i wsparciem podstawy programowej wychowania przedszkolnego z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.