/ maj 27, 2014/ Aktualności

JA – TY – ON sztuka tolerancji

             20 maja 2014r. w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbył się XIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych „Drama Profilaktyczna 2014”. Tegoroczna edycja przebiegała  pod hasłem  JA – TY – ON sztuka tolerancji”.

            Organizatorem przedsięwzięcia była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Leżajsku, zaś patronat honorowy nad przeglądem sprawowali Podkarpacki Kurator Oświaty i Starosta Leżajski.  

 

            Głównymi celami konkursu była popularyzacja wśród uczniów postaw tolerancyjnych, walki ze stereotypami i niwelowaniem uprzedzeń związanych z rasą, narodowością, wyznaniem, światopoglądem, mniejszościami oraz różnorodnościami społecznymi, a także stwarzanie możliwości zaspokajania potrzeb samorealizacji i artystycznych poprzez pozytywną działalność.

            Uczniowie naszej szkoły w składzie: Adrian Łazarowicz klasa III, Mikołaj Kusy klasa IV, Anna Hajdasz i Kinga Zacharyasz klasa V oraz Natalia Gajewska, Agnieszka Mendyk, Jan Socha klasa VI wystąpili przed zgromadzoną w MCK publicznością w spektaklu pt. Dziecko też człowiek. Reprezentująca naszą szkołę grupa teatralna zdobyła III miejsce i statuetkę – brązowe maski teatralne.

            Jury doceniło również zaangażowanie oraz talent naszej uczennicy Kingi Zacharyasz, która znakomicie odegrała postać babci i tym samym wywalczyła tytuł najlepszej aktorki w kategorii szkół podstawowych.

            Gratulujemy wszystkim wykonawcom oraz życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinie artystycznej.