/ marzec 24, 2014/ Biblioteka

Szachy – to królewska gra, która jest dyscypliną sportu o niezwykle bogatej, ponad tysiącletniej historii. Zdaniem szachowych znawców – szachy są grą przyczyniającą się do rozwoju inteligencji człowieka. Poza naukowymi nawet stwierdzeniami, gra w szachy to bardzo atrakcyjny sposób aktywnego spędzania wolnego czasu.

Sytuacje na szachownicy i strategie szachowe to doskonały sposób komunikacji z własnym mózgiem i osobowością. To też gra kontaktowa. Rozwój wytrwałości w działaniu, wyobraźni, tolerancji, otwartości i  pozytywna osobowość – to ponoć długofalowe rezultaty grania w szachy. 

 Niektórzy twierdzą, że wytrwałość na „szachowym poligonie” to trening i przepustka do świata kreatywnego i twórczego. Szachy to klucz do działań autentycznych, takich które odkrywają nowe „błękitne oceany”. Szachy to niezwykły sport dla zwykłych ludzi.

Wiele jest pozytywnych ocen gry w szachy, zatem w szkolnej bibliotece można w szachy grać, a powód jest jeden i najważniejszy – to rozwija człowieka. I to wystarczy.