/ styczeń 27, 2014/ Aktualności

„Świeć gwiazdeczko mała, świeć
do Jezusa prowadź mnie…”

 

Od 1997 roku w naszej szkole odbywają się przedświąteczne spotkania opłatkowe – ta tradycja na stałe już zagościła w naszym kalendarium wydarzeń. 

Społeczność Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi i Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy wspólnie przygotowały przedświąteczne występy, będące wprowadzeniem w nastrojowy i radosny czas Bożego Narodzenia. Na początek spotkania słowa serdeczne do wszystkich skierował ksiądz Stanisław Sroka, nawiązując do Adwentu, jako czasie oczekiwania i przygotowania na nadchodzącą Maleńką Miłość. Julia czytała fragmenty Biblii o narodzeniu Jezusa, białe opłatki poświęcone przez księdza, wspólna modlitwa i zabrzmiały piękne, wzruszające melodie i słowa – występy małych i dużych. I emocje pojawiły się wyjątkowe, bo oto śpiewnie „Przylecieli aniołkowie” i oczom wszystkich ukazał się „anielski” widok małych 3-4 letnich przedszkolaków, pełnych wyjątkowych przeżyć podczas występów. „Nie miały aniołki choinki na święta” śpiewały 5 i 6 latki, a potem już wszystko, co się działo było i liryczne i humorystyczne, połączone nutami pastorałek oraz oczywiście naszych polskich tradycyjnych kolęd. Niezaprzeczalnie wyjątkowe były też jasełka w wykonaniu połączonych sił uczniowskich obydwu szkół i śpiewne kolędowanie gimnazjalistek.

 

Życzenia świątecznych radości w rodzinnym gronie i pomyślnego nadchodzącego Nowego Roku wszystkim uczestnikom szkolnego spotkania opłatkowego życzyła obecna na spotkaniu pani Krystyna Czubara Wizytator KO w Rzeszowie. W imieniu Rad Rodziców pani Maria Bucior podziękowała występującym na scenie pięknie przygotowanym, zdolnym dzieciom i uczniom oraz nauczycielom i życzyła radosnego świętowania dla wszystkich.

W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć dzielenia się opłatkiem, pięknych gestów wzajemnej życzliwości i radości z nadchodzących świąt, uścisków dłoni i wypowiadanych szeptem lub głośno wyjątkowych słów życzeń.

„Dziękujemy za ten wspólny, wspaniały przedświąteczny czas. Wszystko, co się w nim wydarzyło jest udziałem naszych pociech – dzieci przedszkolnych, uczniów, nauczycieli, naszych rodziców i zaproszonych gości, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły”- składając serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne panie dyrektor Małgorzata Leja i Lucyna Pietrycha ze wzruszeniem pięknie dziękowały za wyjątkowe spotkanie i wspaniałe emocje.

A na koniec połączone głosy uczennic i nauczycielek w niebywale pięknym śpiewie kolęd przy akompaniamencie pana Łukasza Piskora, absolwenta szkoły.

Zabrzmiały piękne szkolno – świąteczne nuty, kolędowe śpiewy… i z serc płynące słowa… wesołych, radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Szczęśliwego Nowego 2014 Roku.