/ listopad 21, 2013/ Punkt przedszkolny

19.11.2013 r. grupa Zielonych Żabek udała się wraz z opiekunami na wycieczkę do Rzeszowa. Przedszkolaki zwiedziły Muzeum Dobranocek, gdzie mogły podziwiać bohaterów ulubionych bajek, a Miś Uszatek, Bolek i Lolek, Reksio, Pingwin Pik-Pok to nieliczni przedstawiciele dobranocek, którym można się było dokładnie przyjrzeć w muzeum. Uwagę dzieci zwróciły niewątpliwie odręcznie wykonane rysunki postaci z bajek, ogromne kamery, projektory i telewizory. Zwiedzanie tego niezwykłego miejsca było również atrakcją dla rodziców naszych maluchów, ponieważ sami mogli sobie powspominać najchętniej oglądane w dzieciństwie dobranocki. Grupa naszych przedszkolaków nie mogła przejść obojętnie obok sklepiku z pamiątkami. Zabawne figurki bohaterów dobranocek, puzzle z ich wizerunkami z pewnością będą przypominać dzieciom ich pobyt w muzeum.

 

Po zakończeniu zwiedzania Muzeum Dobranocek przedszkolaki udały się na pyszny obiad. Zupa pomidorowa i pierogi smakowały wyjątkowo po tylu niesamowitych wrażeniach. Następnie maluszki udały się na zwiedzanie Multikina i obejrzały seans bajeczek przygotowany specjalnie dla nich. Dzieci miały okazję obejrzeć miejsca, które zwykle w kinie są niedostępne dla widzów np. projektornia filmów. Dowiedziały się również w jaki sposobów utrzymywana jest czystość w sali kinowej i jak profesjonalnie zrobić pyszny popcorn.

W programie wyjazdu edukacyjnego było muzeum, kino, wspólny posiłek, jazda autobusem. To był niewątpliwie intensywnie spędzony dzień dla naszych przedszkolaków, ale mimo trudu i zmęczenia wyprawa do Rzeszowa z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Jak się okazało w wielu przypadkach była to pierwsza w życiu pełna wrażeń jazda autobusem, wspólna wizyta w kinie, czy muzeum – więc warto było!

Z niecierpliwością należy oczekiwać na kolejną przedszkolną wyprawę. Może to nawet będzie spotkanie z Mikołajem? Bo przecież nasze dzieci napisały już listy  do Mikołaja i są z pewnością grzeczne…