/ listopad 2, 2023/ Aktualności

W ramach obchodów „Światowego Dnia Oszczędzania”, uczniowie klasy III wraz z opiekunami zorganizowali „Kiermasz Rozmaitości”.

Dzieci zaprezentowały swoje talenty kulinarne oraz jubilerskie. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nasi wychowankowie zaliczyli śpiewająco nie tylko lekcję przedsiębiorczości, ale odkryli radość pomagania, radość bezinteresownego dzielenia się sobą (swoim czasem, talentami, uwagą) z innymi.

Udział w takich przedsięwzięciach ma na celu sprawić dzieciom radość i zadowolenie, zdobyć nowe, ciekawe doświadczenia i umiejętności, poszerzyć nowe horyzonty i wiedzę dzieci, ale także uwrażliwić je na los innych, potrzebujących ludzi i zwierząt, otworzyć na świat, na ludzi oraz na samych siebie.

Pomaganie potrzebującym oznacza czynienie dobra, które prędzej czy później do nas wróci. Najlepiej potwierdzą to słowa Jana Pawła II: „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowanym tym, co ten drugi człowiek przyjmie z miłością”.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, za ogromne wsparcie i zaangażowanie.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie leczenia dzieci z naszego obwodu szkolnego, natomiast zgromadzona karma dla zwierząt zostanie przekazana do schroniska  w Leżajsku.