/ październik 18, 2023/ Aktualności

W dniu 18.10.2023 r uczniowie klas 1-4 udali się na wycieczkę do Rzeszowa i pobliskiej Jasionki.

Pierwszym punktem wycieczki były odwiedziny w Oddziale Banku PKO BP w Rzeszowie. Uczniowie zwiedzili siedzibę banku, dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy odnośnie bankowości, przechowywania pieniędzy, cyberbezpieczeństwa. Na koniec każde dziecko otrzymało od pracowników banku słodki upominek. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom: Agacie Kościółek i Małgorzacie Pleskacz-Reyman za wyczerpujące odpowiedzi
i bardzo miłe przyjęcie.

Następnie uczniowie zwiedzali Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Na stronie PCN opisane jest jako obiekt nowej generacji oraz przestrzeń dla umysłu, która daje tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. To miejsce dynamiczne i interaktywne, w którym można do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. Po zwiedzeniu tego obiektu można stwierdzić, że opis w pełni oddaje charakter tego miejsca. Znajdują się tam eksponaty, które angażują uczniów do poznawania świata techniki i nauki. Sprzyjają wielozmysłowemu poznawaniu świata. Każdy znajdzie tam coś co go zainteresuje i zainspiruje do poszukiwań nowych rozwiązań. W PCN zorganizowano pięć wystaw: lotnictwo, żyję, przyroda, wystawa uzupełniająca, wystawa mobilna. Wizyta pozostawiła nas z ogromnym niedosytem tego miejsca, do którego zapewne jeszcze wrócimy.

Trzecim miejscem było zwiedzanie Aeroklubu Rzeszowskiego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu informacji na temat m. in. budowy samolotu, ale także usiąść za sterami prawdziwego samolotu. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

Zwieńczeniem wycieczki był pyszny obiad. Wszyscy dobrze się bawili, zdobyli wiele ciekawych informacji zarówno z dziedziny bankowości, ekonomii jak i nauki i lotnictwa. Mamy nadzieję, że ta wycieczka będzie doskonałą okazją do zaszczepienia w uczniach ciekawości świata, zainteresowania nauką oraz wzbudzenia pasji do nauki.