/ czerwiec 6, 2023/ Aktualności

6 czerwca w naszej szkole odbył się pełen radości i zabawy Charytatywny Piknik Rodzinny „Od serca do serca”.

Głównym celem przedsięwzięcia było wsparcie leczenia dzieci z naszego obwodu szkolnego. Piknik rozpoczęły pani dyrektor Joanna Serkiz oraz pani wójt Agnieszka Wyszyńska, które życzyły wszystkim dzieciom udanej zabawy. Potem w rolach głównych na tle przepięknej scenografii zaprezentowały się przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Najmłodsi wraz z wychowawcami przygotowali wspaniały występ artystyczny. Na scenie pojawiły się pszczółki, motyle, żabki, biedronki, bociany oraz zajączki – zrobiło się bajecznie, kolorowo i wiosennie.

Trzeba przyznać, że pogoda nas rozpieszczała. Dlatego wszyscy z przyjemnością obserwowali pokazy zorganizowane przez OSP w Dąbrowicy. Chłopcy z niezwykłym zainteresowaniem oglądali wóz policyjny, a nawet zasiadali za kierownicą pojazdu. Natomiast najmłodsi uczestnicy imprezy natychmiast skierowali swe kroki ku ulubionym atrakcjom t.j.: dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy bańkami mydlanymi, robienie tatuaży. Nieco starsi brali udział w rodzinnych zawodach sportowych dzieci kontra rodzice.

Oprócz atrakcji „dla ducha” panie z Rady Rodziców oraz KGW w Dąbrowicy zadbały o wspaniałą ucztę „dla ciała”. Każdy łasuch bez wątpienia mógł znaleźć smakołyk dla siebie. Olbrzymie emocje wzbudziła loteria fantowa – „Każdy los wygrywa”, a szczególną pokusę stanowiły nagrody główne ufundowane przez naszych sponsorów. W trakcie spotkania przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na szczytny cel.

Ten dzień był wyjątkową okazją do spotkań, wspólnej zabawy uczniów, rodziców, nauczycieli i lokalnej społeczności. Nie da się ukryć, że uroczystość taka jak ta, niesamowicie integruje i umacnia rodzinę, a dodatkowo jest okazją do wspólnego spędzania czasu i zbliża do siebie członków rodziny.

Dziękujemy sponsorom i partnerom Pikniku Rodzinnego:

  • Pani Agnieszce Wyszyńskiej Wójtowi Gminy Kuryłówka,
  • Gminie Kuryłówka,
  • Pani Annie Janda Ubezpieczenia Kuryłówka,
  • firmie Concrete Leżajsk Sp. z o.o.,
  • GOK w Kuryłówce,
  • KGW „Jagoda” w Dąbrowicy,
  • OSP w Dąbrowicy,
  • KPP w Leżajsku.

Bez Was nasz Piknik nie byłby tak atrakcyjny.