/ maj 11, 2023/ Aktualności

11.05.2023 r. gościliśmy w naszej szkole panią Elżbietę Starzak. Było to już kolejne spotkanie w obecnym roku szkolnym z tą znaną mistrzynią pióra.

Tym razem pani Elżbieta z wielką radością poinformowała społeczność szkolną, że w wydrukowanej „Bajce o myszce Franciszce”, której jest autorką, znalazły się ilustracje naszych uczniów z klas I-IV i przedszkolaków. Rysunki zostały wykonane podczas wcześniejszego spotkania autorskiego. Pani Elżbieta serdecznie podziękowała wszystkim za zaangażowanie i interesujące prace plastyczne. Pogratulowała także Ninie Kusej, uczennicy kl. II, twórczyni tytułu książki i zakończenia oraz Pawłowi Leniartowi – autorowi ilustracji umieszczonej na okładce bajki.

Pani Starzak opowiadała również, jak wygląda proces tworzenia książki. Podkreślała, że nie może on być zrealizowany wyłącznie przez jedną osobę (autora). Mówiła m.in. o wielkiej roli grafika i innych osób, od których zależy finalny wygląd książki.

Autorzy opublikowanych ilustracji otrzymali na pamiątkę od pisarki po jednym egzemplarzu bajki. Książeczki z własnoręcznie wykonanymi obrazkami sprawiły dzieciom niesamowitą radość.

Mamy nadzieję, że takie spotkania z pisarzami będą ogromną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście.