/ marzec 18, 2023/ Aktualności

„Kto łaciaty ogon ma?
Krówka Muu…wka
Cały brzuszek w łatki ma
Krówka Muu…wka”

Wszyscy wiedzą, że mleko jest bardzo zdrowe! Ma mnóstwo witamin, składników odżywczych oraz smakuje wybornie. Grupa przedszkolna „Jeżyki”, jak się okazało, uwielbia biały napój, szczególnie ten pochodzący prosto od krówki. Piszę szczególnie, dlatego, że maluszki w przedszkolu miały okazję degustacji również mleka roślinnego –  jednak zdecydowanie w tym starciu wygrały krowy. Ponieważ zwierzęta te cieszą się ogromną sympatią wśród „Jeżyków”, postanowiliśmy je odwiedzić w ich domu. W tym celu wybraliśmy się do gospodarstwa rolnego Państwa Leniartów.

Pani Krystyna – gospodyni, rolniczka i hodowca krów, opowiedziała nam o pracy rolników i o hodowli, którą prowadzi.  Widać, że gospodyni lubi swoją pracę i bardzo kocha zwierzęta. Niezwykłe jest to, że w gospodarstwie każda krówka ma swoje imię. Pani Krysia zna je wszystkie doskonale! Właścicielka gospodarstwa pokazała nam jak doi się krowy, opowiedziała na co trzeba uważać oraz co dzieje się z mlekiem, które zostało pozyskane od zwierząt.

Ponadto zostaliśmy poczęstowani świeżym i pysznym mleczkiem. Z ogromnym smakiem opróżniliśmy kubeczki, szczególnie, że mleko było jeszcze ciepłe, a na zewnątrz było mroźno. Gospodyni oprócz krów ma inne zwierzęta, takie jak kury, kaczki i koty, które również mieliśmy okazję obejrzeć. Pani Krysi bardzo serdecznie dziękujemy, za tak ciepłe przyjęcie, poczęstunek i przekazaną wiedzę. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli odwiedzić ją i jej zwierzęta w gospodarstwie.