/ luty 19, 2023/ Aktualności, Leśne Przedszkole

Grupa przedszkolna „Biedronki” zrealizowała  kolejne zadania w ramach programu „Zdrowo jem, więc wiem”.

Dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Każda grupa przygotowała wiersz, reklamę w postaci plakatu i ciekawostki na temat wylosowanego przez siebie warzywa. Dzieci usiadły przy stoliku postawionym  na środku sali, przed nimi siedziały pozostałe dzieci, które  przysłuchiwały się i wybrały najlepszą prezentację. Następnie każda grupa ułożyła zabawne komiksy o warzywach i/lub owocach i ich przewadze nad słodyczami.

W kolejnym etapie nauczyciel zapoznał dzieci z Piramidą Zdrowia. Dzieci poznały zdrowe produkty i dowiedziały się, jak ważny jest prawidłowy dobór produktów do spożycia w celu utrzymania zdrowia. W ramach utrwalenia wiedzy na temat Piramidy Zdrowia, dzieci stworzyły gry planszowe i przygotowały zdrowe kanapki, które z chęcią zjadły.

Rodzice mają największy wpływ na odżywianie swoich dzieci. Ucząc zdrowych nawyków żywieniowych i modelując te zachowania, rodzice mogą zaszczepić wzorce dobrego odżywiania na całe życie. Dlatego podczas wywiadówki, nauczyciel przygotował krótką pogadankę na temat  zdrowego odżywiania.

Rodzice pamiętajcie ! Prawidłowa dieta ma bardzo duży wpływ na harmonijny rozwój, wzrost, zdrowie oraz  dobre samopoczucie dzieci. Właściwy dobór składników przygotowywanych potraw zapewnia dziecku sprawność fizyczną i intelektualną, poprawia jego zdolność do nauki oraz uchroni przed chorobami. O prawidłową dietę należy zadbać w szczególności, gdy dzieci intensywnie się rozwijają i potrzebują energii. 

Następnie rodzicom zostały rozdane ulotki z Piramidą Zdrowia i zadane  domowe „Na podstawie zdobytej wiedzy, przygotuj zdrową śniadaniówkę dla swojego dziecka”.

Efekty pracy dzieci i rodziców w galerii.