/ listopad 30, 2022/ Aktualności

22 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ideą tego święta realizowanego w społeczności szkolnej jest wywołanie jak najwięcej pozytywnych emocji, budowanie pozytywnej atmosfery, integracja oraz poczucie wspólnoty.

Na całym świecie kolorem przewodnim symbolizującym to święto jest kolor żółty, ponieważ jest to kolor radosny oraz ciepły. Dlatego też wszyscy uczniowie oraz nauczyciele tego dnia mieli na sobie elementy odzieży barwy żółtej lub posiadali przedmioty, które zawierały w sobie ten kolor.

W klasach zostały przeprowadzone spotkania z bajką terapeutyczną „Opowieść o ciepłym i puchatym” Zofii Aleksandry Żuczkowskiej, której treść była związana z życzliwością oraz pozytywnymi zachowaniami ludzi wobec siebie.

Dzieci losowały karteczki ze ,,słoiczka życzliwości” na których były umieszczone zadania do wykonania związane z tematem przewodnim obchodzonego święta. Na korytarzu szkolnym wywieszone zostały kartki przyjaźni. Każdy z uczniów mógł oderwać mały kartonik z pozytywnym przesłaniem i podarować wybranej przez siebie osobie.

Chętni uczniowie wykonali również pocztówki życzliwości, które były zaadresowane do tych, którymi chcieli okazać sympatię, podziękować lub przeprosić. Uczniowie klasy trzeciej przystroili drzwi swojej klasy samodzielnie wykonanymi żółtymi, pozytywnymi buźkami.

Cała społeczność szkolna była zaangażowana w działania obchodów dnia życzliwości, które zapewne wywołały uśmiech na niejednej twarzy.

Dziękujemy rodzicom za to, iż dzieci tego dnia miały na sobie kolor żółty. Przesyłamy moc życzliwości i zapraszamy do obejrzenia galerii przepełnionej żółtym kolorem.