/ listopad 30, 2022/ Aktualności

15 października 2022 roku w piękne sobotnie przedpołudnie uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i Panią Dyrektor Joanną Serkiz wzięli udział w „Sadzeniu Lasu” z okazji 80 rocznicy powstania Armii Krajowej.

Miejscem akcji było leśnictwo Szegdy, gdzie nasi młodzi ekolodzy integrowali się w pracy z  leśnikami, nauczycielami, żołnierzami  Jednostki Wojskowej w Jarosławiu, policjantami z Komendy Powiatowej w Przeworsku oraz pracownikami Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku. Gośćmi imprezy byli też Pani Agnieszka Wyszyńska – Wójt Gminy Kuryłówka, Pan Edward Jarmuziewicz – Wójt Gminy Adamówka oraz Wicestarosta Przeworski Pan Jacek Kierepka.

Wspólna praca zaowocowała nasadzeniem 8700 drzew na obszarze 1,56 ha lasu. Pomimo zmęczenia wszyscy byliśmy zadowoleni i dumni ze swojego wkładu w to ważne wydarzenie. Dzień był wyjątkowo udany, ponieważ zwieńczeniem działań był spacer po okolicy pod kierunkiem Nadleśniczego, który pokazał nam osobliwości przyrodnicze lasu i poznał z ciekawą historią tamtych ziem.

Ponadto uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę militariów zorganizowaną przez Stowarzyszenie Eksploracyjne „Galicja” oraz pokaz Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego pod dowództwem rotmistrza Pawła Guzego.

Na koniec każdy uczestnik posilił się ciepłą zupą oraz skosztował słodkich specjałów przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Dąbrowicy i Słobody. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali w ramach podziękowania sadzonki drzewek oraz karmniki dla ptaków wykonane przez firmę Forest z Wylewy. Posadzenie „Lasu Rocznicowego” było dobrą zabawą oraz niezwykłą  lekcją przyrody i historii  w urokliwym leśnym zakątku.

 J. Stopyra