/ październik 10, 2022/ Aktualności, Leśne Przedszkole

W Polsce, od ponad 20 lat, 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. To świetna okazja do  tego, by naszym kolegom, partnerom, mężom pokazać, jak bardzo się cieszymy, że są z nami. Dziewczynki oraz panie z grupy przedszkolnej „Jeżyki” również chciały, aby nasi chłopcy czuli się wyjątkowo, dlatego dzień skrywał mnóstwo atrakcji.

Zaczęliśmy świętowanie od spotkania z panią Aleksandrą Kłos, która na nasze zaproszenie odpowiedziała z radością i przybyła do przedszkola wraz ze swoim pieskiem. Pupil pani Aleksandry wabi się Kizo i jest rasy yorkshire terrier. Pani Aleksandra zdradziła nam kilka ciekawostek na temat jegomościa.

Dowiedzieliśmy się np., że pieski te charakteryzują się dość silną osobowością, bywają uparte i zawsze próbują postawić na swoim. Postrzegane jako ozdobne pieski do towarzystwa, yorki są w rzeczywistości walecznymi myśliwymi, które niegdyś wykorzystywano do polowań na myszy, szczury i króliki. Trzeba im też przyznać, że są wiernymi i inteligentnymi towarzyszami człowieka.

Ponadto Pani Aleksandra pokazała nam jak właściwie dbać i pielęgnować pieska. Przedszkolaki mogły Kiza wyczesać (yorki mają tę zaletę, że zamiast sierści mają włosy, co sprawia, że mogą zaprzyjaźnić się nawet z alergikami), nakarmić go i się z nim pobawić. Kizo zaprezentował swoje umiejętności aportowania oraz pięknie się  z dziećmi przywitał podając łapkę. Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze za tę lekcję i  niezwykle miłe spotkanie.

Kolejne atrakcje dla naszych małych mężczyzn to już gry i zabawy w których mogliśmy wyłonić najlepszego strzelca, najodważniejszego z odważnych oraz mistrza  gry w golfa.

Na pamiątkę tego wspaniałego dnia zorganizowaliśmy mini sesję zdjęciową, podczas której chłopcy wcielili się w prawdziwych bohaterów, a dziewczynki….w chłopców. Uwierzcie nam, było zabawnie.

Ponadto dziewczynki wręczyły swoim kolegom przygotowane przez rodziców upominki, które sprawiły dzieciom dużą radość. To był naprawdę udany dzień!

CHCIAŁYBŚMY RAZ JESZCZE  ŻYCZYĆ WSZYSTKIM MAŁYM I DUŻYM CHŁOPCOM SAMYCH RADOŚCI I SUKCESÓW ORAZ WSZYSTKIEGO CO NAJEPSZE.