/ październik 6, 2022/ Aktualności, Leśne Przedszkole

W czwartek 6 października przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej „W Międzyczasie” w Cieplicach (Szegdy).

Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków panujących kiedyś na wsi, zapoznanie się z różnymi gatunkami zwierząt i sposobem ich opieki, a także integracja dwóch grup przedszkolnych.

Przygotowano dla nas mnóstwo ciekawych atrakcji i zadań do wykonania. Dzieci najpierw karmiły zwierzęta, poznawały ich imiona, przyzwyczajenia, każde mogły pogłaskać i dokładnie poobserwować. W przyjaznej atmosferze i słonecznej pogodzie dzieci zwiedzały muzeum, w którym można było zobaczyć narzędzia i przedmioty, którymi posługiwali się nasi dziadkowie. Przedszkolaki z ciekawością wysłuchały historii o Kreciku, który chciał mieć spodnie.

Wreszcie przyszła oczekiwana chwila, pieczenie ciasteczek. Z ciasta przygotowanego przez gospodarzy dzieci własnoręcznie wykonały ciasteczka. Przedszkolaki dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto oraz wycinały foremkami różne kształty. Powycinane ciasteczka zostały ułożone na blachach i upieczone. Po długim oczekiwaniu nadszedł czas degustacji – dzieci z apetytem i dumą jadły przygotowane przez siebie słodkości.

Na koniec miło spędzonego czasu, dzieciom zostali przedstawieni nowi mieszkańcy zagrody, małe Berneńczyki, psy pasterskie, z którymi bardzo chętnie się bawiły.

Wycieczka okazała się fantastyczną przygodą. Przedszkolaki wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone!