/ maj 9, 2021/ Aktualności

9 maja tak jak w innych krajach Unii Europejskiej obchodzimy Dzień Europy. W naszej szkole, już tradycyjnie, tego dnia promujemy naukę języków obcych oraz wartości europejskie.

W tym roku szkolnym hasłem przewodnim tego święta wybraliśmy sentencję „Języki obce otwierają drzwi Europy”.

Chcemy w ten sposób rozbudzić świadomość jakie korzyści daje możliwość swobodnego komunikowania się w językach obcych i zachęcić naszych uczniów do nauki.

Uczniowie klas IV-VIII, objęci nauką zdalną, wzięli udział w konkursie plastycznym  promującym Dzień Europy i naukę języków obcych. W ramach konkursu  wykonywali plakat w formacie A3, dowolną techniką plastyczną,  odzwierciedlający przewodnie  hasło  konkursu.

Natomiast uczniowie klas I-III, którzy uczyli się w szkole, w ramach konkursu plastycznego, wykonywali flagę Wielkiej Brytanii (Union Jack).

Uczniowie tych klas, wzięli też udział w konkursach językowym, sprawdzającym znajomość słownictwa. Konkursy miały formę zabawy z elementem rywalizacji, sprawiły najmłodszym dużo przyjemności i radości. Słodkie nagrody wywołały uśmiech na wielu buziach.

Dzień języków obcych przygotowały panie: Elżbieta Darnia i Jadwiga Marczak-Szpyt.