/ kwiecień 30, 2020/ Aktualności

Czas biegnie bardzo szybko. Za nami miesiąc kwiecień. Wielkimi krokami zbliża się maj, a wraz z jego pierwszymi dniami ważne święta i rocznice w naszym kalendarzu.

  • 1 maja – Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy; 16 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej,
  • 2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej,
  • 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja – 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

To bardzo ważne dni dla wszystkich Polaków. Co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy te święta i rocznice. W obecnej sytuacji nie możemy świętować wspólnie i spotkać się na uroczystej akademii, ale… nasz patriotyzm możemy pokazać w inny sposób.

Uczniowie klas 4 – 8 i edukacji wczesnoszkolnej zostali zaproszeni do akcji pod hasłem “Wyzwanie #trzecimaja”. Akcja polega na wykonaniu plakatu z napisem lub hasztagiem (#), który nawiązuje do 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie należało zrobić zdjęcie z plakatem lub napisem, nie zapominając o naszych barwach narodowych: białym i czerwonym.

Ku naszej radości okazało się, że wielu uczniów podjęło wyzwanie, a efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

W jaki sposób można uczcić nasze majowe święta? Podpowiadamy: