/ styczeń 11, 2020/ Aktualności

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najbardziej sympatycznych dni w roku. Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy upamiętniła to wydarzenie 11 stycznia, goszcząc w swoich progach przybyłych na zaproszenie wnucząt dostojnych seniorów, by jak co roku miłym słowem, piosenką, uśmiechem podziękować swym bliskim za opiekę, dobroć i poświęcenie.

            Msza Św. w intencji seniorów celebrowana przez ks. proboszcza Piotra Piechutę była wstępem do tej wspaniałej, środowiskowej uroczystości. Dalsza część odbyła się w budynku szkoły, gdzie licznie zebranych gości bardzo serdecznie przywitała pani  dyrektor – Jadwiga Stopyra. Następnie życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom złożyła pani wójt – Agnieszka Wyszyńska.

Wkrótce na scenie zagościli uczniowie, którzy przygotowali wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Niezastąpieni konferansjerzy Ania Peryga i Maciej Dynowiec w interesujący, a zarazem nieco humorystyczny sposób zapowiadali występy kolejnych uczestników. Mali i nieco starsi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, dziękowali babciom oraz dziadziom za miłość, ciepło i dobroć, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Jak co roku była też okazja, by powspominać magiczny czas Bożego Narodzenia. Przepiękne przedstawienie jasełkowe przypomniało zgromadzonej widowni wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko, a wraz z nim okazywana wszystkim miłość.

Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami i zaśpiewały tradycyjne ,,Sto lat”. Oprawę artystyczną nad wydarzeniem sprawowali nauczyciele – wychowawcy.

            Całą imprezę uświetniły występy Orkiestry Dętej GOK w Kuryłówce pod batutą pana Marka Burdy, chóru męskiego, zespołu wokalnego ,,Na obcasach” oraz zespołów śpiewaczych ,,Jagoda” z Dąbrowicy i ,,Kalina” z Kolonii Polskiej.

            Był to dzień niezwykły, pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. Dziadkowie z dumą i rozrzewnieniem podziwiali występy wnucząt. Wierzymy, że wychodząc ze szkoły byli zachwyceni i już nie mogą się doczekać przyszłorocznego spotkania.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego, nie tylko w dniu ich święta.

            Zorganizowanie tak dużej uroczystości było możliwe dzięki współpracy i zaangażowaniu rodziców społeczności lokalnej Słobody, Kolonii Polskiej i Dąbrowicy, którzy przygotowali jak zwykle przepyszny poczęstunek. Profesjonalne wsparcie, użyczenie sprzętu scenicznego, zapewnił nam GOK w Kuryłówce. Dziękujemy raz jeszcze Wszystkim instytucjom i przyjaciołom szkoły za pomoc przy organizacji święta dla naszych seniorów.