/ grudzień 4, 2019/ Aktualności, Lekcje z pasją

Wszyscy wiedzą, nawet dzieci, kim jest starszy Pan z długą, białą brodą, w czerwonym płaszczu i czapce. A kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, wszyscy – i mali i duzi, czekają na prezent od Niego… Tak, tak – mowa tu o Świętym Mikołaju.

To ten miły staruszek sprawia, że ludzie się łączą i częściej uśmiechają. Dzieci jednak kochają Go szczególnie, dlatego 4 grudnia przedszkolaki z naszej szkoły wybrały się na spotkanie z Mikołajem do Muzeum w Leżajsku.

Na początek przywitała nas Śnieżynka, która przygotowała mnóstwo wesołych i ciekawych zabaw. Były tańce, zagadki i pociągi, które jadąc przez różne państwa, miały nas dowieść , aż na Biegun Północny- właśnie tam mieszka Święty Mikołaj. Nie było to jednak takie proste, ponieważ, każdy mijany przez nas kraj, krył jakieś zadanie do wykonania. Na szczęście pomagała nam Śnieżynka
i wszystko się udało – spotkaliśmy Świętego Mikołaja! I chodź wiemy, że nie lubi się ujawniać, to dla nas zrobił wyjątek i osobiście wręczył wszystkim podarunki. Zrobiliśmy sobie również wspólne zdjęcie. Było fantastycznie.

Celem naszej wycieczki było wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój oraz stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych uczuć.

Taki wyjazd to również świetna okazja do tego, by się integrować i wzmacniać więzi koleżeńskie.
Przedszkolaki troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i radości wróciły do szkoły. Mikołajki to piękna tradycja, dlatego uważamy, że warto ją pielęgnować.