/ październik 25, 2019/ Aktualności

Te słowa podziękowania były mottem spotkania z okazji tegorocznego Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole, gdzie nauczyciele, emeryci, uczniowie, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele rodziców wspólnie miło spędzili czas.

Akademię, przygotowaną pod kierunkiem p. Lucyny Pietrychy, p. Janusza Pęcaka oraz p. Mateusza Pęcaka, zainaugurował uroczy występ słowno – muzyczny dzieci z oddziału przedszkolnego 4,5 latków pod czujnym okiem pani Ewy Sęk. Piękne, rymowane i wyśpiewane życzenia złożyli także uczniowie z klas starszych. Jako pierwsza przyjęła podziękowania od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pani dyrektor za trud, za opiekę, za godziny spędzane w szkole nawet wtedy, gdy wszyscy inni już odpoczywają, oraz panie nauczycielki, które uśmiechają się do nas nawet wtedy, gdy od hałasu pęka im głowa. Jak ważną częścią naszej szkolnej społeczności są panowie, wie każdy chłopiec i dziewczyna. Są jak tata, starszy brat, przyjaciel, czy niedościgniony wzór do naśladowania. Dlatego wysłuchali oni specjalny wiersz – dedykację pt. Straszny sen zaprezentowany przez przewodniczącego SU Macieja Dynowca. Aby szkoła mogła normalnie funkcjonować, aby było w niej czysto i przyjemnie, potrzebny jest cały sztab ludzi – fachowców w swojej dziedzinie. U nas pracują tacy cisi bohaterowie, czyli panie i pan z obsługi szkoły, którzy ze wzruszeniem przyjęli podziękowania. W nieco nostalgiczny nastrój wprowadził wszystkich wspaniale zagrany na flecie Quena przez pana Mateusza Pęcaka – nauczyciela muzyki, utwór pt. Samotny Pasterz. Zwieńczeniem uroczystości był specjalny taniec w wykonaniu grupy uczniów, która zawiązała się w tym roku szkolnym pod kierunkiem pani Anny Kłos.

Do serdecznych życzeń satysfakcji i dobrego zdrowia dołączyła pani Elżbieta Kotulska, przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców.

Na zakończenie pani Jadwiga Stopyra, dyrektor szkoły, skierowała wyrazy wdzięczności za przygotowanie akademii oraz pięknej dekoracji, oraz życzyła wszystkim pomyślności.