/ czerwiec 1, 2019/ Aktualności

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. W Szkole Podstawowej w Dąbrowicy Dzień Dziecka rozpoczął się od wspólnego apelu, podczas którego pani dyrektor Jadwiga Stopyra złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zapoznała uczestników z programem dziecięcego święta. Dzień Dziecka był też okazją do wręczenia nagród i udzielenia pochwał uczniom biorącym udział w licznych konkursach pozaszkolnych.

Następnie społeczność szkolna obejrzała film pt. Chłopiec z burzy”. Po projekcji nadszedł czas na liczne konkursy, gry i zabawy. Najważniejszymi celami imprezy były: propagowanie współzawodnictwa, współpraca w grupie oraz integracja zespołów międzyklasowych. Nauczyciele zadbali o to, aby dzień ten był inny niż zwykle. Układanie ciekawych budowli z klocków, rozwiązywanie krzyżówek, gra prawda czy fałsz, rzucanie pin pongami do celu, wykonywanie rysunków na zadany temat czy zapisywanie tytułów bajek w j. angielskim to tylko niektóre z konkurencji grupowych. Największym zainteresowaniem cieszył się szkolny escape room, w którym należało rozwiązać szereg zagadek (w wyznaczonym czasie), aby dotrzeć do wyjścia i tym samym móc wziąć udział w następnym zadaniu konkursowym.

Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym. Wynik w tych pojedynkach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa. Na zakończenie poszczególne drużyny otrzymały od organizatorów drobne upominki.
W przygotowanie uroczystości z okazji Dnia Dziecka włączyli się również rodzice naszych uczniów, którzy zadbali o pyszny poczęstunek.