/ marzec 8, 2019/ Aktualności

            Tegorocznym obchodom Dnia Kobiet w naszej szkole przyświecała prawda zawarta w haśle przewodnim uroczystości: DZIĘKI WAM TEN ŚWIAT JEST PIĘKNIEJSZY I LEPSZY.

            Na wstępie, prowadzący życzył wszystkim dobrych humorów i zaprosił do wspólnej zabawy. Zapoznał także zebranych z definicją (niekoniecznie naukową) słowa KOBIETA: osoba płci żeńskiej, powstała z żebra niejakiego Adama. Składa się z głowy, tułowia i kończyn. Jej najsilniej rozbudowanym organem jest serce – kosztem intelektu. Jest dziwną istotą, która prawie bez przerwy płacze bez względu na okoliczności: raz ze szczęścia, innym razem z rozpaczy. Ma silnie rozbudowaną potrzebę mówienia. Dowiedzieliśmy się także, że w życiu kobiety można rozróżnić siedem okresów: I – niemowlę, II – dziewczynka, III – dziewczyna, IV – młoda kobieta, V – młoda kobieta, VI – młoda kobieta, VII – młoda kobieta.

            Młodsi również stanęli na wysokości zadania: wierszowanym życzeniom składanym przez chłopców z klasy II i III towarzyszyła piosenka pt. Wszystkiego najlepszego w brawurowym wykonaniu trio z klasy I (Sabinka, Robert i Oliwier).

            W melancholijny nastrój wprowadzał publiczność pan Mateusz – nauczyciel muzyki, który wirtuozersko zaprezentował utwory El Condor Pasa i melodię z filmu Ostatni Mohikanin grając na fletach peruwiańskich Quena i Quenacho.

            Całość zwieńczył humorystyczny (i także wirtuozerski) występ męskiej części kadry pedagogicznej – z akompaniamentem gitary, panowie zaśpiewali piosenkę Za zdrowie Pań! wznosząc toast mlekiem.

            Na zakończenie, prowadzący w imieniu całej męskiej populacji, życzył wszystkim kobietom i kobietkom, by w dalszym ciągu rozlewały swój czar, rozjaśniały mrok na świecie oraz promieniały blaskiem swego piękna, czułości i wrażliwości. Za życzenia z wdzięcznością i wzruszeniem podziękowały panie dyrektorki Jadwiga Stopyra i Lucyna Pietrycha.

            Przygotowanie, dekoracja i organizacja uroczystości to zespołowe dzieło wszystkich panów pracujących w naszej szkole, za co wszystkie dziewczęta i panie składają serdeczne podziękowanie.