/ maj 17, 2018/ Aktualności

W tym roku nasze przedszkolaki mogły po raz pierwszy zaprezentować się na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku w ramach II Powiatowego Przedszkolnego Festiwalu Talentów.

Każde dziecko rodzi się z określonymi i różnorodnymi możliwościami rozwojowymi. Wszystko zależy od domu rodzinnego, od profesjonalnego wsparcia nauczycieli, zainteresowania i podążania za dzieckiem. Nasze przedszkole poszukuje i pomaga rozwijać zdolności dzieci, dlatego też zorganizowało 7 maja 2018 roku eliminacje przedszkolne do II Powiatowego Przedszkolnego Festiwali Talentów w kategorii recytacja. Jury w składzie: Halina Kycia – nauczyciel języka polskiego, Joanna Serkiz – nauczyciel bibliotekarz oraz wychowawca Ewa Sęk, wyłoniło 5 najlepszych recytacji.

Natalia Szpyt, Milena Malinowska, Maja Jarmuziewicz, Daria Oręba i Nina Kusa w dniu 17 maja zaprezentowały się w eliminacjach powiatowych. Do przeglądu konkursowego zakwalifikowały się Daria Otręba z wierszem Jana Brzechwy „Kwoka” i Nina Kusa w wierszu Wandy Chotomskiej „Co robi Y?”. Za swój występ Nina Kusa otrzymała nagrodę specjalną Jury. Za swoje występy wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Gratulujemy rodzicom i naszym małym zwycięzcom i już dzisiaj zapraszamy do udziału w następnym roku.