/ listopad 3, 2017/ Aktualności

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku, w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. 

Na początku pani dyrektor Jadwiga Stopyra powitała gorąco zaproszonych gości: panią dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Małgorzatę Leja, grono pedagogiczne, panią pielęgniarkę, pracowników szkoły, rodziców oraz bohaterów dzisiejszej uroczystości – uczniów klasy I, którzy na scenie, na tle ciekawej dekoracji, zaprezentowali interesujący, z elementami humoru, program słowno – muzyczny przygotowany wraz z wychowawcą panem Januszem Pęcakiem.

Funkcję konferansjera pełniła uczennica kl. VII Małgorzata Gajewska. Pierwszaki, chcąc pochwalić się znajomością języka angielskiego, zaśpiewały piosenkę Finger Family połączoną z krótką scenką sytuacyjną, którą przygotowały z panią Elżbietą Darnia. Nie zabrakło także akcentu ekologicznego – piosenkę Śmieciu precz zaprezentowały wraz z uczniami z kl. II i III.

Po uroczystym pasowaniu, odciskaniu paluszków na pamiątkowej planszy i ślubowaniu, ks. Proboszcz Stanisław Sroka pobłogosławił przyjętych do braci szkolnej pierwszaków, a kilka ciepłych słów skierowała do nich przedstawicielka ich rodziców.

Na zakończenie naszej uroczystości nastąpiło rozdanie pamiątkowych kart, prezentów oraz upominków wykonanych przez uczniów starszych klas, natomiast rodzice zaprosili pierwszaków, gości i grono pedagogiczne na słodkie przyjęcie. Roześmiane i zadowolone buzie naszych bohaterów świadczyły, że ten dzień na długo zostanie w ich pamięci.

{gallery}pasowanie_2017{/gallery}