/ styczeń 7, 2017/ Aktualności

Spotkanie noworoczne rozpoczęły dzieci i młodzież szkolna spontanicznym występem wokalnym, prezentując piosenki i pastorałki. Cała społeczność szkolna w Dąbrowicy gościła przedstawicieli Akcji Humanitarnej „Życie” Oddział w Rzeszowie. Dyrektor pan Joseph Ohimor z współpracownikami i wolontariuszami uczestnikom spotkania przekazał „Gwiazdkową Niespodziankę”- upominkowe paczki, które są darem pochodzącym z Niemiec w ramach ogólnoświatowej akcji Samarytan’s Purse – Operation Christmas Child.

Dyrektor szkoły Małgorzata Leja przekazała wyrazy wdzięczności za zorganizowanie radosnego spotkania, a słowa uznania i podziękowania złożyła wszystkim obecnym przedstawicielom Akcji Humianitarnej „Życie” w Rzeszowie.

Projekt Gwiazdkowej Niespodzianki  (ang. Operation Christmas Child – OCC) zapoczątkowany został w 1990 roku w Walii przez Davida Cooke’a, który wysłał paczki potrzebującym dzieciom. Projekt rozrastał się i został zaadoptowany jako projekt Samaritan’s Purse w 1993, kiedy to około 28.000 paczek wysłano do dzieci w ogarniętej wojną Bośni.