/ październik 23, 2016/ Aktualności

Na początku listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kuryłówce odbyły się eliminacje gminne Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci”. W tym roku hasło konkursu brzmi „Nasze pasje”. Tegoroczna tematyka dotyczy hobby i zainteresowań dzieci. Temat ma uświadomić uczniom, że prawdziwa pasja, nie tylko inspiruje, ale także pomaga żyć, sprawiając, że to co nas otacza staje się bogatsze, kolorowe i ciekawsze. Celem konkursu jest upowszechnianie i zachęcanie do czytania książek, popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności oraz promocja dokonań artystycznych dzieci.

 

Konkurs został podzielony dwie grupy wiekowe. W młodszej grupie wiekowej w kategorii recytacja naszą szkołę reprezentowali: Izabela Kycia – kl. II i Maja Darnia – kl. III. W starszej grupie wiekowej zaprezentowali się: Maciej Dynowiec – kl. IV i Monika Hajdasz – kl. VI. Jury w składzie: Karolina Rozlazły, Wiesława Zagaja i Leszek Połeć wyłoniło laureatów, którzy będą reprezentować Gminę Kuryłówka podczas eliminacji rejonowych w Grodzisku Dolnym. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo pięknie, a nominację do etapu rejonowego otrzymały Izabela Kycia, która wygłosiła wiersz Agnieszki Frączek pt. Pan Wynalazca oraz Monika Hajdasz, która interpretowała utwór Wandy Chotomskiej Ballada o kogucie.

Następny etap konkursu – eliminacje rejonowe odbyły się 17 listopada 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym. Przedmiotem konkursu była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z rozwijaniem predyspozycji i zainteresowań. W konkursie uczestniczyli najlepsi uczniowie z terenu dwóch powiatów: leżajskiego i łańcuckiego. Jury w składzie: Ryszard Szetela – zasłużony aktor, reżyser i były dyrektor Teatru Kacperek (obecnie Maska), Kamil Niemiec – instruktor śpiewu i muzyki WDK w Rzeszowie, Małgorzata Burda – Król – instruktor GOK w Grodzisku Dolnym wyłoniło laureatów konkursu i przyznało wyróżnienia.

Po obradach Jury okazało się, że mimo ogromnej konkurencji, obie nasze uczennice zostały nagrodzone. Izabela Kycia została laureatką eliminacji rejonowych i awansowała  do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w WDK w Rzeszowie, natomiast Monika Hajdasz otrzymała wyróżnienie. Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez WDK w Rzeszowie.

Wszystkim naszym zaangażowanym uczniom serdecznie gratulujemy!

Życzymy, aby mieli pasje, rozwijali je i osiągali sukcesy!