/ maj 17, 2016/ Aktualności

Z przyjemnością informujemy, iż Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy z Publicznym Gimnazjum w Dąbrowicy otrzymała nagrodę za aktywne uczestnictwo w ogólnopolskim programie „Szkoła dziedzictwa. Projekt 966”,  którego organizatorami są Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT (operator Bramy Poznania Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego) i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

 

 W ramach programu powstał projekt Przyjęcie chrztu Mieszka Pierwszego sławią mieszkańcy grodu dąbrowickiego. Nasze działania zostały dostrzeżone i docenione spośród dziesiątek zgłoszeń z całego kraju.  Nagrodą główną jest trzydniowa bogata w atrakcje kulturalne, wycieczka do Poznania i okolic w dniach 30, 31 maja i 1 czerwca.

 Dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom i lokalnemu środowisku oraz naszym partnerom za współuczestniczenie w realizacji naszego zadania, podczas którego uczciliśmy rok 966 licznymi innowacyjnymi działaniami.

Projekt 966 jest objęty patronatami honorowymi Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Koniecznie obejrzyjcie film i odwiedźcie stronę Brama Poznania bo słowa w pełni nie oddadzą kolorytu naszych nietypowych działań! Warto! Naprawdę warto!

Linki poniżej

https://youtu.be/JAUuq_I7Y6Y

http://portal.bramapoznania.pl/projekt/?id=190

 

koordynator projektu, nauczyciel historii – Elżbieta Darnia

dyrektor szkoły, nauczyciel historii  – Małgorzata Leja