/ listopad 29, 2015/ Aktualności

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Ten dzień w naszej szkole zaczął się od krótkiej prezentacji historii  powstania Pluszowego Misia oraz wspomnienia misiów – postaci z książek i filmów, którą we współpracy przygotowały panie bibliotekarki Ilona Rodecka (Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Dąbrowicy  i Małgorzata Leja (Biblioteka szkolna). Dzieci zapoznały się z niektórymi zwyczajami  i ciekawostkami o niedźwiedziach oraz uczestniczyły w przyrodniczym konkursie wiedzy o nich. 

Temu wyjątkowemu dniu towarzyszyły również opowiadania o Misiach czytane przez Kingę Zacharyasz i Annę Hajdasz – uczennice Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy. Wyjątkową scenografię spotkania stanowiły plastyczne wizje misie przygotowane przez przedszkolaków i uczniów przy wsparciu rodziców. A to widok niepowtarzalny – piękna rodzinna galeria portretów misiaków.

W naszej szkole to był dzień wyjątkowy- czas zabawy, tańców konkursów i przytulania swoich ulubieńców. Nie mogło oczywiście zabraknąć  „małego co nieco”, czyli niespodzianki przygotowanej przez niezawodnych rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia.