/ czerwiec 10, 2015/ Aktualności

Uczniowie klasy I uroczyście i oficjalnie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej, która rozbudza zainteresowania książką i promuje działania twórcze.

Nasi najmłodsi już w oddziałach przedszkolnych są bywalcami biblioteki, pracują nad sprawnym opanowaniem umiejętności czytania, są pomysłowi i aktywni.

 

W trakcie uroczystości pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki na wysokości zadania stanęli uczniowie klasy VI, jako prowadzący całość czytelniczego spotkania. To oni czytali wiersze znanego wszystkim Jana Brzechwy, prezentowali Pierwszakom zgadywanki sprawdzające ich znajomość literackich postaci i dziecięcej twórczości, odbierali ślubowanie dotyczące korzystania z zasobów bibliotecznych, wręczali dyplomy i słodkie nagrody. Najmłodsi i najstarsi uczniowie szkoły aktywnie wpisali się w działania biblioteki, twórczo uczestnicząc w jej życiu. Bo przecież biblioteka tętni życiem wówczas, gdy odwiedzają ją czytelnicy, a na ich brak nasza nie może narzekać.

W bibliotece szkolnej organizowane są spotkania z książką, podczas których czytana jest dziecięca literatura i odbywają się twórcze zajęcia artystyczne, a uczniowie klasy I systematycznie w nich uczestniczą.

Spotkaniu bibliotecznemu towarzyszyła akcja „uwolnienia książkowych motyli”, które są wykonane przez czytelników i stanowią element scenografii.