/ maj 18, 2015/ Aktualności

W Teatrze imienia Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się gala IV Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania. W eliminacjach międzyszkolnych konkursu wzięło udział prawie 2 tysiące 300 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się prawie 190 osób. Wśród laureatów w kategorii klas IV-VI jest Mikołaj Kusy uczeń klasy V, który otrzymał III miejsce.

Gratulujemy Mikołajowi – on dużo czyta i wie, że rola słowa pisanego i czytania jest w życiu bardzo potrzebna i niezwykle pomocna. Jako jeden z laureatów wziął udział w castingu do słuchowiska radiowego i miał możliwość poznać kulisy pracy w Polskim Radiu Rzeszów.

Podkarpacki Konkursu Pięknego Czytania zorganizowały Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie, wspierające ją Stowarzyszenie, Teatr „Maska” oraz Polskie Radio Rzeszów.

Gala wręczenia nagród laureatom odbyła się w Tygodniu Bibliotek, 12 maja 2015 r. na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nagrody laureatom i wyróżnionym wręczali Marszałek Województwa Podkarpackiego Pani Maria Kurowska, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie Pani Lucyna Brymora, Dyrektor Programowy Polskiego Radia Rzeszów Pan Grzegorz Styła oraz Kierownik Redakcji Programów Publicystycznych Pan Jerzy Fąfara. Laureatom i wyróżnionym, obecnym na widowni nauczycielom i rodzicom gratulacje złożył goszczący na gali Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jacek Wojtas.