/ marzec 25, 2015/ Punkt przedszkolny

Spotkanie z muzyką

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że Zielone Żabki uwielbiają muzykę. Jest ona nie tylko przyjemnym relaksem, ale też bodźcem dla rozwoju mózgu. Dzięki muzyce dzieci stają się spokojniejsze, wrażliwsze, bardziej kreatywne i zdolne. Nasze przedszkolaki zawsze chętnie śpiewają, słuchają piosenek jak również grają na instrumentach perkusyjnych.

Prawdziwą przyjemnością są dla nich spotkania muzyczne ze starszymi uczniami naszej szkoły. Podczas takich spotkań przedszkolaki mogą zobaczyć instrumenty muzyczne, posłuchać ich brzmienia, a nawet na nich zagrać. Starsze koleżanki: Kasia Miś, Kinga Fus i Kinga Zacharyasz postanowiły zaprezentować swoje umiejętności gry na flecie poprzecznym, gitarze i klarnecie. Zielone Żabki z zachwytem oglądały instrumenty i jak widać na dołączonych zdjęciach próbowały zagrać jakieś melodie. Może któryś z przedszkolaków okaże się w przyszłości wybitnym instrumentalistą???

A to, że rola muzyki i edukacji muzycznej jest przeogromna, potwierdzają zarówno badania naukowe, jak też pedagogiczne doświadczenie.