/ wrzesień 30, 2014/ Punkt przedszkolny

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki po zasłużonym odpoczynku wakacyjnym powrócili do swoich obowiązków szkolnych i zajęć przedszkolnych. Wspólnie z gronem pedagogicznym i rodzicami wzięli udział w uroczystej mszy świętej. Pani Dyrektor mówiła, że dla najmłodszych zapewniamy sporo niespodzianek… bo świetnie wyposażony oddział 3 i 4 latków jest gotowy na przywitanie  dzieci, a Paniom i zabawkom, które czekały całe wakacje nie będzie już smutno. Były też życzenia jak najwięcej okazji do satysfakcji i radości czerpanej z kontaktu z dziećmi.

 

Zielone Żabki z radością powitały wychowawców i chętnie „zaopiekowały się” zabawkami w swojej sali. Nowe dzieci przyszły do punktu przedszkolnego po raz pierwszy, lecz to wcale nie przeszkodziło im w zintegrowaniu się ze starszymi kolegami i podjęciu wspólnej zabawy.

Grupa 3,4 – latków teraz liczy 21 osób. Podobnie jak w minionym roku szkolnym dzieci przebywają pod opieką wspaniałych, kreatywnych nauczycielek pań Justyny Kotulskiej i Renaty Tokarz. Nasze dzieci biorą udział w zajęciach, które organizowane są w oparciu o program Razem w przedszkolu autorstwa Jolanty Andrzejewskiej i Jolanty Wieruckiej. Program jest zgodny z nową podstawą programową, i jest wynikiem wieloletnich doświadczeń autorek i wnikliwej obserwacji przedszkolnej sprawdzonej w rzeczywistości. My, przyjęliśmy wg programu, że dziecko jest aktywnym podmiotem poznającym siebie i swoje możliwości, a doskonałym narzędziem do wszechstronnego rozwoju dziecka są karty pracy dostosowane do programu. Wyprawka i karty pracy z serii Tropiciele w atrakcyjny sposób rozwijają u dzieci: spostrzegawczość, grafomotorykę, logiczne myślenie, zdolności manualne, wiedzę ogólną, orientację w przestrzeni. Wiemy, na podstawie diagnozy, że  dzieci chętnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach teatralnych, plastycznych, muzycznych, ruchowo-zdrowotnych, a także w spotkaniach z panią psycholog, która służy również też pomocą specjalisty – logopedy.  Nasze przedszkolaki mają też zapewnione drugie śniadanie, podczas którego zawsze wypiją ciepłą herbatkę i zjedzą zdrowy smakołyk. Podobnie jak w zeszłym roku na nasze maluszki czekają zabawy zorganizowane i atrakcyjne wyjazdy edukacyjno – poznawcze.

Życzymy wszystkim dzieciom miłego pobytu w Punkcie przedszkolnym w Dąbrowicy!

Tu czeka na Was wesoła zabawa, ciekawe doświadczenia i ciepła, rodzinna atmosfera.