/ grudzień 16, 2013/ Aktualności

W odpowiedzi na propozycję Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuryłówce dotyczące udziału przedstawicieli instytucji z terenu gminy w konkursie „Mistrz Ortografii”, wstępne eliminacje przed finałem gminnym zostały wspólnie zorganizowane przez Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum w Dąbrowicy. Panie Halina Kycia (autorka tekstu) i Edyta Kusa polonistki obydwu szkół  przygotowały ortograficzną niespodziankę dla nauczycieli, którzy pokazali, że  poważne językowe „przeszkody”, choć wcale nie bywają łatwe, są do przejścia.

 

Propagowanie kultury języka polskiego w środowisku szkolnym, chęć sprawdzenia się, edukacyjna zabawa, integracja we wspólnym działaniu i akceptacja interesującej propozycji Gminnej Biblioteki Publicznej ogłaszającej konkurs – to argumenty, które przyświecały podejmującym „ortograficzne” wyzwanie nauczycielom z Dąbrowicy. To też zadanie i zachęta dla nas wszystkich – użytkowników pięknego języka polskiego – do ciągłej pracy nad sobą. Nauczyciele reprezentujący obydwie szkoły w gminnym finale Jadwiga Stopyra, Lucyna Pietrycha, Małgorzata Leja i Janusz Pęcak, to jedyna tak liczna ekipa chętnych do sprawdzenia się i udziału w ortograficznych gminnych zmaganiach.

„Udział w finale był dla nas wyzwaniem i wyróżnieniem. Dziękujemy organizatorom za trafiony pomysł, stworzenie możliwości sprawdzenia się i  wspaniałą atmosferę”- z takimi refleksjami udział w konkursie zakończyli dąbrowiccy pedagodzy.

A MISTRZ jest tylko jeden… wyniki 8 grudnia 2013r…. czekamy z niecierpliwością.

Mistrz Orografii 2013 – Pan Janusz Pęcak, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i  przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej z Dąbrowicy. Gratulacje!