/ wrzesień 14, 2023/ Aktualności

14 września reprezentacja naszej szkoły z panią dyrektor Joanną Serkiz na czele wzięła udział w Gminnym Narodowym Czytaniu w Szkole Podstawowej im. Józefa Świątoniowskiego w Brzyskiej Woli.

Tuż po wejściu do sali gimnastycznej uczestnicy akcji przenieśli się w nadniemeńskie klimaty, gdzie przebywali już przedstawiciele szkół w Brzyskiej Woli i Kuryłówce oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej i Urzędu Gminy w Kuryłówce.

Uroczystość zainaugurował dyrektor szkoły Andrzej Domagała, natomiast gminne czytanie powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” rozpoczęła pani wójt Agnieszka Wyszyńska. Następnie w akcję angażowali się gospodarze przedsięwzięcia oraz przedstawiciele zaproszonych instytucji. W efekcie słuchacze poznali cztery rozdziały nastrojowej, napisanej barwnym językiem powieści.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół: nostalgiczna muzyka, urokliwy wystrój, niezwykła atmosfera sprawiły, że wsłuchując się we fragmenty powieści prezentującej panoramę polskiego społeczeństwa, wszyscy na chwilę przenieśli się do dziewiętnastowiecznej kresowej wsi oraz staropolskiego ziemskiego dworku.

Na zakończenie przedstawiciele poszczególnych instytucji otrzymali od organizatorów gminnej akcji przepiękne, będące dziełem rękodzieła artystycznego, pamiątkowe obrazy upamiętniające integracyjne spotkanie z żywym słowem.