/ marzec 8, 2022/ Aktualności

Po serdecznym powitaniu wszystkich Pań i dziewcząt na dzisiejszej uroczystości, chłopcy z klasy II i III zaśpiewali z podziałem na głosy i przy akompaniamencie harmonijki ustnej słynną piosenkę pt. „Dzień Kobiet”.

„Kobieto! Puchu marny! Ty wietrzna istoto! Postaci Twojej zazdroszczą anieli”, pisał Adam Mickiewicz i My oczywiście się z tym zgadzamy, ale aby dowiedzieć się czegoś więcej o kobietach, chłopcy z klas starszych zapoznali zebranych ze znaczeniem kilku imion, przypisanym naszym Paniom i koleżankom. Poszczególne imiona przeplatane były piosenkami, wirtuozersko wykonanymi z akompaniamentem gitary przez pana Pawła Deryło  (np.”O, Ela”, „Nie płacz Ewka”, „Anna Maria”). Następnie podzielono się kilkoma przemyśleniami na temat różnic między kobietą a mężczyzną poprzez to, jak kto odkrywa, które kończyły się słowami: „Mężczyzna odkrył handel, wynalazł pieniądze. Kobieta odkryła pieniądze…I to zrujnowało mężczyznę”.

Męska część nauczycieli  i pracowników szkoły zaprezentowała mrożący krew w żyłach, satyryczny skecz autorstwa A. Waligórskiego pt. „Upiór”, który został nagrodzony owacjami na siedząco. Panowie Paweł Deryło, Krzysztof Leja i Janusz Pęcak odśpiewali (prawie zgodnie z oryginałem) refren piosenki „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Na zakończenie, w imieniu całej męskiej społeczności naszej szkoły, prowadzący życzyli naszym Paniom i koleżankom:

MARZEŃ – żeby się spełniały;

PRZYJACIÓŁ – żeby pamiętali;

SZCZĘŚCIA – żeby nie opuszczało;

OKULARÓW – żeby były różowe;

ŻYCIA – żeby było kolorowe.

Przygotowanie, dekoracja i organizacja uroczystości to oczywiście zespołowe dzieło wszystkich panów pracujących w naszej szkole, za co pani dyrektor Jadwiga Stopyra w imieniu wszystkich Pań i dziewcząt złożyła serdeczne podziękowanie.

 

Janusz Pęcak