/ grudzień 20, 2021/ Aktualności

Kampania 19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy po raz drugi dołączyli do światowej kampanii ,,19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Autorem kampanii jest Women’s World Summit Foundation. W Polsce patronat nad akcją objęła fundacja ,, Po drugie”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem przemocy jakiej doświadczają młodzi ludzie oraz uświadamianie, iż każdy młody człowiek ma prawo do ochrony przed krzywdzeniem, do godności, szacunku i bezpieczeństwa. 

W listopadzie w ramach kampanii, w szkole odbyły się lekcje o tematyce uświadamiającej jej aspekty. Uczniowie dowiadywali się o formach przemocy, a także jakie kroki podjąć, by skutecznie przeciwdziałać w przypadku napotkania na różnorodne formy krzywdzenia. Poprzez czynny udział tworzyli plakaty, prace plastyczne. W swoich pracach ukazywali swój sprzeciw wobec przemocy.

Klasa siódma swój udział przypieczętowała stworzeniem filmu profilaktycznego, gdzie poruszony został temat przemocy pojawiającej się również pomiędzy rówieśnikami, zarówno w bezpośrednich relacjach, jak również w Internecie. Zapraszamy do obejrzenia filmu >>>

Dziękujemy naszym uczniom za czynny udział i zaangażowanie podczas kampanii ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.