/ grudzień 4, 2020/ Aktualności

Każdego roku, na początku grudnia wszystkie dzieci wyczekują niezwykłego gościa.

Ten starszy Pan, z siwą brodą, w czerwonym płaszczu, z workiem pełnym prezentów jeszcze nigdy nie zawiódł swoich małych przyjaciół. Zazwyczaj przemieszcza się On dzięki pomocy reniferów, które ciągną sanie, jednak w tym roku nie była to  taka łatwa i oczywista sprawa, ponieważ śniegu u nas jak na lekarstwo… On jednak się nie poddał i znalazł inny sposób, by dotrzeć do dzieci. Nasz kochany Święty Mikołaj, bo o Nim jest tu mowa,  4 grudnia z pomocą pięknego, czarnego konia i magicznej bryczki przyjechał do Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, by wręczyć dzieciom z oddziałów przedszkolnych wór pełen prezentów. Niezwykła oprawa i fakt, że osobiście pofatygował się do nas,  sprawił ogromną radość wszystkim  – nie tylko tym najmłodszym. Dzieci przywitały Mikołaja piosenką, wręczyły mu słodkości i zaprosiły do siebie w  przyszłym  roku.

Jednak, by otrzymać prezenty musiały wykonać kilka zadań, które Święty Mikołaj opisał w liście. Przedszkolaki miały za zadanie zagrać w świąteczną ruletkę, która dotyczyła znajomości tradycji związanej z obchodzeniem Mikołajek, ułożyć mikołajkowe puzzle, oraz ubrać Mikołaja, który zaspał i przyszedł do dzieci w piżamie. Wykonały także portrety Mikołaja z masy solnej, które później mogły zabrać do swoich domów. Przedszkolaki w podziękowaniu przygotowały krótką część artystyczną dla swojego gościa i obiecały, że będą grzeczne przez cały rok, by znów móc się z Nim spotkać.

To był cudowny, pełen radości dzień! Bardzo dziękujmy  WSZYSTKIM zaangażowanym osobom, które pomogły nam wywołać uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. Uśmiech, który jest bezcenny.