/ czerwiec 29, 2020/ Aktualności

1 września 2010 roku z niepewną miną przekraczamy progi tej szkoły. Pełni obaw i nadziei rozpoczynamy naukę w przedszkolu pod czułym okiem pani Ewy Sęk. Nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Z czasem poznajemy nieznane. Zawiązują się pierwsze przyjaźnie, stajemy się jedną wielką rodziną.

 

Mijają dni, miesiące i lata wypełnione monotonią szarych dni. Ale to tylko pozory. Każdy dzień był inny i niepowtarzalny. Codziennie stawialiśmy czoła nowym wyzwaniom, z każdym dniem wiedzieliśmy więcej o świecie, a przede wszystkim o sobie. Stopniowo dokonywała się w nas cicha przemiana. Bo oto pod okiem naszych nauczycieli, najpierw w nauczaniu początkowym pod opieką pani Lucyny Pietrycha w murach tej szkoły każdy z nas dojrzewał do bycia człowiekiem odpowiedzialnym i szlachetnym. Następnie naszą wychowawczynią była pani Jadwiga Stopyra w klasie czwartej, a od piątej pan Krzysztof Leja.

Naszą drogę ku samodzielności okupiliśmy trudem i znojem. W morzu niepowodzeń i porażek jak perełki lśniły sukcesy wielkie i małe. Za każdą oceną, które setkami rzędów stoją w szkolnych dziennikach, kryje się nasza praca, ślęczenie nad książką, stres, obawy i radość, gdy, wysiłek przyniósł oczekiwane efekty.

I oto 26 czerwca 2020 roku dzień ten jest szczególny zarówno dla Was drodzy nauczyciele jak i dla nas. Ta sama grupa uczniów znów jest razem, jak przed dziesięcioma laty. Ale jesteśmy inni i mądrzejsi, lepsi, dojrzalsi. Oto zakończyliśmy pewien etap życia. Przed nami wiele dróg. Z pewnością będziemy kontynuować naukę w szkołach średnich, następnie na studiach wyższych. Pamiętamy jednak, że podstawy wiedzy zdobyliśmy tu, w murach naszej dąbrowickiej szkoły. Tutaj mogliśmy rozwijać swoje zainteresowania, kształcić umiejętności, które będą nam potrzebne w dalszym życiu.

Nadszedł czas, by pochylić głowy przed tymi, którym to zawdzięczamy.

Drodzy nauczyciele! Dzięki wam posiedliśmy wiedzę i zdobyliśmy szereg umiejętności. Jednak nauczyliście nas rzeczy być może cenniejszej: tego jak być człowiekiem. Za to wszystko z głębi naszych uczniowskich serc bardzo Wam dziękujemy.

Uczniowie klasy ósmej