/ październik 23, 2019/ Aktualności

Kochani rodzice, serdecznie zapraszamy na czwartkowe spotkania z bajką! Program zajęć czytelniczych realizowany będzie w roku szkolnym 2019/2020, we współpracy z biblioteką szkolną oraz Filią Biblioteki Publicznej w Dąbrowicy w grupie 4-5-latków.

Jego nadrzędnym celem jest rozbudzenie w dzieciach potrzeby i przyjemności czytania, kształtowanie poglądu, że książki są znakomitym środkiem do zdobywania wiedzy i różnych umiejętności, ale także mogą być dobrym sposobem na nudę, mogą bawić oraz stać się pretekstem do zabawy.

Otwarcie na literaturę, pokochanie książek jest bowiem najlepszą drogą do poznawania świata. Te pierwsze lata edukacji są najważniejsze dla pozytywnego nastawienia młodych czytelników do czytania. Nasze działania w tym kierunku obejmują przede wszystkim wspólne czytanie i zabawy z książką.

Książki czytane wspólnie, to nie tylko te czytane przez nauczycieli i uczniów. Do szkoły zapraszamy przede wszystkim rodziców.

W dniu 11.10.2019 roku naszym gościem specjalnym była Pani Elżbieta Kotulska. Pani Ela przeczytała bajkę „Nauczycielka Hipolita” autorstwa Wiesława Drabika. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania i bardzo aktywnie odpowiadały na pytania zadawane przez Panią Elę, dotyczącą bajki. Przedszkolaki przekonały się jak można ciekawie spędzić czas z książką. Kacperek był dumny z mamy i szczęśliwy, że to jego mama była bohaterką w tym dniu w przedszkolu. Dzieci nie mogą już doczekać się kolejnego spotkania z…Wkrótce przekonamy się z kim.