/ październik 17, 2019/ Aktualności

W Dąbrowicy jesień zagościła na dobre. Z akcentami jesiennymi w dniu 17.10.2019 r. przybyła do nas Pani Joanna Serkiz – nauczyciel biblioteki szkolnej. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem spoglądały na książkę, piękne kolorowe liście i zastanawiały się co wydarzy.

Pani Joanna przygotowała dla maluchów bajkę „Liściostworek i motyl” z książki „Bajkowy świat małych odkrywców”. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wsłuchiwały się w tekst czytany przez bibliotekarkę. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące czytanego tekstu i przeglądały kolorowe ilustracje. Największe zainteresowanie wzbudziły krótkie warsztaty zaprezentowane przez panią Joasię, jak wykonać stworki z liści.

Na następny dzień zaplanowaliśmy spacer do lasu po materiały na piękne, kolorowe, jesienne liściostworki. Wizyta naszego gościa sprawiła dzieciom wiele radości oraz chęci do twórczego działania.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia liściostworków wykonanych przez dzieci. Zapewniamy dobry nastój podczas oglądania galerii prac naszych milusińskich.