/ wrzesień 2, 2019/ Aktualności

W poniedziałek, 2 września w całej Polsce rozpoczął się rok szkolny 2019/2020. Zakończył się czas wypoczynku, słonecznych, leniwych dni, wakacyjnych przygód i podróży. W pierwszy poranek roku szkolnego nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na eucharystii w kościele pw. św. Michała w Dąbrowicy.

Podczas mszy świętej ks. Piotr Piechuta w pięknych słowach uświadomił całej społeczności szkolnej, że każdy z nas, bez względu na to czy jest uczniem, nauczycielem, czy rodzicem pełni ważną funkcję w procesie edukacji.

Po uroczystej mszy świętej wszyscy udali się do auli szkolnej. Pani dyrektor Jadwiga Stopyra powitała uczniów, rodziców i nauczycieli, życząc wszystkim owocnego roku szkolnego, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Dzień 1 września 2019 roku, to nie tylko czas powrotu do szkoły, ale także 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Aby uczcić pamięć o tym ważnym i tragicznym wydarzeniu, nasi uczniowie pod opieką pani Justyny Serafin i Elżbiety Darni, przygotowali krótką akademię. Na koniec cała społeczność szkolna uczciła pamięć o wszystkich ofiarach wojny minutą ciszy.